Galaprogram SHREK 2019

Z rozprávky do rozprávky

Kde bolo tam bolo, jedného krásneho dňa sa Žilinské mažoretky Diana zo SZUŠ Lietavská Lúčka rozhodli, že je opäť čas urobiť rodičom prekvapenie v podobe Galaprogramu pre rok 2019. Čo sa výberu témy týka, karta padla na zelenú a vyhral to SHREK. Niekoľko postavičiek z tejto krásnej rozprávky stvárnili už vyslúžilé mažoretky. Shrek (Andrea Funtiková) a Fiona (Lívia Gocalová) si na pomoc zavolali somárika (Patrícia Sládeková), tri prasiatka (Lucia Ľuptáková, Anna Tomašcová, Martina Kopasová) a perníčky (Katarína Lancová, Lenka Sabová, Tamara Trojáková, Terka Debnárová). Všetko mala pod palcom tzv. zlá víla - vedúca súboru (Ľudmila Štefková), ktorá dievčatá zakliala a vyhnala do bažiny, kde boli cez deň krásne ako obrázok, no v noci sa menili na nepoznanie. A keď hovoríme na nepoznanie, tým myslíme, že by ich naozaj ani vlastná mať nespoznala. Taký kocúr v čižmách odštartoval Galaprogram a samozrejme nesmel chýbať ani Pinocchio, ktorý musel klamať poriadne, lebo tých dlhých nosov tam zrazu na pódiu bolo viac než dosť. Dievčatá sa, samozrejme, predstavili aj vo svojich klasických súťažných choreografiách, za ktoré od obecenstva v sobotu 6.4. aj v nedeľu 7.4. zožali veľký úspech. Ale ako už býva zvykom, svoje premiérové vystúpenie mali aj najmenšie Dianky, ktoré nezožali úspech veľký, ale priam obrovský! Aj sme si zatancovali, aj sme sa zasmiali, aj sme sa porozprávali, aj sme si zasúťažili a diváci ocenili aj naše herecké výkony. V priebehu 1,5 hodiny toho Žilinské mažoretky Diana stihli naozaj veľa, ba dokonca výhercom súťaže venovali exkluzívne súkromné bahenné kúpele. Výhercom ešte raz zo srdca blahoželáme. Počas dlhých rokov sú Žilinské mažoretky Diana zohraný tím a teda nečudo, že aj Galaprogram SHREK mal pozitívne ohlasy. To nás veľmi teší a posúva vpred.

Veľmi radi by sme poďakovali rodičom za trpezlivosť pri nácvikoch, trénerkám Lucke Ľuptákovej, Andrejke Funtikovej, Ivke Matejíkovej a Anetke Šumpíkovej. Ďalej dievčatám zo Senioranky, pani fotografkám z TuTu photography, štúdiu Marol za video, krajčírke Evke Mihalcovej a jej pomocníčkam, rodine Brosovej za sponzorský dar v podobe chutných perníčkov pre každú jednu tancujúcu mažoretku, zvukárovi, osvetľovačovi, vedúcej súboru Ľudke Štefkovej (ako scenáristke, režisérke, krajčírke a trénerke), kolegyniam Janke Baránkovej a Vierke Hriechovej-Poliakovej, ktoré ochotne pomáhali v zákulisí, všetkým účinkujúcim mažoretkám, zriaďovateľke školy Janke Janošovej a riaditeľovi Petrovi Pipišákovi za prejavenú dôveru a podporu a všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli ku tomu, aby sa tento Galaprogram mohol uskutočniť.

Kto nezažije zákulisie, nemá ani predstavu, čo sa tam skrýva. No podstatné je, že výsledok stál za to!

Kto sa chce v takýchto rozprávkach nachádzať , tak dievčatá šup do našej veľkej rodiny. Do súboru sa môžu prihlásiť 6-8 ročné dievčatá z celého okolia Žiliny. Trénujeme na ul. Vysokoškolákov 13, Vlčince . Informácie na www.zilinskemazoretkydiana.sk

Žilinské mažoretky Diana

Všetky fotografie z galaprogramu nájdete v naších albumoch nahttps://zilinskemazoretkydiana.rajce.idnes.cz/